Dyno Performans Ölçüm

    Computest işletmelerinde araçların Dyno Performans Ölçümleri 'Dyno Testi Paketi' ile ekspertiz yapılmaktadır. Aracın motorunun güç performansını ölçmek için dyno makinesine çıkartılıp ölçüm yapılır.


Dyno Testi Nedir Nasıl Yapılır?
    Araç dyno makinesine çıkarılır. Araç bağlantı noktalarından sabitlenerek güvenli alınır. Dyno makinesinden aracın gerekli bilgileri girilir ve araç tanıtılır. Dyno önünde bulunan soğutucu pervane devreye girer. Daha sonra aracın ESP sistemi kapatılarak araç hazır edilir. Dyno eğitim sertifikası bulunan motor ustası tarafından araç dyno makinesinde ölçüm yapılır.
    Dyno test ölçümünde aracın motor performansını, egzozdan duman atma kontrolü, motor ses ve titreşim kontrolü, motor tekleme güç kaybı oluşması kontrolleri, şaft titreşimi, diferansiyel tekerlek bilyesi ses kontrolleri  yapılmaktadır.
    Dyno testinde motorda üretilen gücün tekerleklere ne kadar iletildiğini beygir ve tork olarak ölçerek rapor verilmektedir. 4X2 ve 4X4 araçların Dyno makinesine bağlanarak ölçüm işlemleri emniyetli ve kontrollü olarak yapılmaktadır.