Oto Ekspertiz

OTO EKSPERTİZ NEDİR?

Her marka araçların tüm kasa tiplerin aracın belirli yerlerin kontrol edilmesidir. Araç Computest oto ekspertiz firmasına gelerek işinde uzman ustalar tarafından gözle, gerekli makine teçhizatları ile ölçüm yaparak araçları incelemektedir. Araçların motor, şanzıman, elektrik & elektronik sistemler, fren sistemi, güvenlik sistemleri, alt takım, yürür aksam, ısıtma & soğutma, iç ve dış kısımların incelemesi yapılmaktadır.  Kontrol edilen yerlerin durumunun nasıl olduğunu yazılı rapor kağıdı eşliğinde sözlü olarak anlatılır.  Oto ekspertiz kısaca araçların lisanslı oto ekspertiz firmalarında profesyonel ustalar tarafından, orijinal son teknoloji test cihazlar ile kontrol edilmesidir.

OTO EKSPERTİZ NASIL YAPILIR?

Oto ekspertiz yapılacak araç ilk önce hangi kısımların kontrol edileceği belirlenir. Ekspertiz talep eden müşteri kontrol edilecek kısımları seçer. Daha sonra aracın kontrol edilmesi gerek yerler titizlikle kontrol edilir. Örneğin kaporta boya ekspertizi aracın dış kaporta kısımları boya kalınlık ölçme makinesi ile tüm yüzeyler ölçülür. Aracın iç kaporta kısımları şase podye kule, direk gibi kısımlar da ölçülür. Daha sonra usta göz ile kontrol eder.  Çıkan sonuçları rapor halinde ekspertiz talep eden kişiye ayrıntılı anlatır. 

GÜVENLİ OTO EKSPERTİZ

Lisanslı Computest bayilerimiz hepsi güvenli oto ekspertiz bayileridir. Her bayi lisanslı Computest bayisi olarak eğitimli işinde uzman profesyonel ustaları ile ekspertiz yapmaktadır. Ekspertiz yapılan araçların tüm kontrolleri garantili ve hatasız olarak bayiler tarafından Güvenli Oto Ekspertiz olarak  yapılmaktadır. TUV ISO 9001 - ISO 10002 - ISO 14001 - ISO 45001 belgelerine sahiptir. Ayrıca TSE HYB (TSE 13805) yeterlilik belgesine de sahiplerdir. Orijinal güncel OBD test cihazı, otomatik kalibrasyonlu demir alüminyum boya kalınlık ölçüm makinesi, her zaman kalibrasyon yapılan dyno test cihazları ile hizmet vermektedir. Ekspertiz yapılan araç bilgileri ayrı ayrı sunucularda saklanmaktadır.